Berisha: KESH ka investime të regjistruara 1 miliard euro. Punime të kryera nuk janë as 100 milionë

E mërkurë, 21 September 2022 15:25

Sipas Berishës, KESH ka të regjistruar investime prej 1 miliardë eurosh, por punime të kryera ka më pak se 100 milionë.

 
Dhashë vetëm këtë shembull për të mos thënë me dhjetëra e dhjetëra të tjerë.
 100 milionë euro tendera në KESH së fundmi. Se KESH e kanë si pusin ku mbushin paratë.KESH ka investime të regjistruara 1 miliard euro. Punime të kryera nuk janë as 100 milionë.

Pra, në këtë situatë, sirenat e revoltës popullore po bien në katër anët e vendit.

Parlamenti është shndërruar në një instrument të një qeverie që nuk zbaton asnjë ligj dhe asnjë parim.

Ky i ka pronat e veta. Ky është i çmendur, është i pangopur. Oreksi vjen duke ngrënë, vjedhja shtohet me vjedhje. Nuk mund të jetë ndryshe’, tha Berisha.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Rreziku nga fatkeqësitë natyrore, Shqipëria me rreth të kuq / Siguroni shtëpinë dhe biznesin tuaj në SIGAL

Aktualitet

Rreziku nga fatkeqësitë natyrore, Shqipëria me rreth të kuq / Siguroni shtëpinë dhe biznesin tuaj në SIGAL

  Fatkeqësitë natyrore edhe për shkak të ndryshimeve klimatike kanë ndryshuar agresivitetin dhe përsëritjen e tyre duke detyruar vende anembanë globit të angazhohen me plane të reja parandalimi. Shqipëria është një...

Nord Stream: CIA e kishte paralajmëruar Gjermaninë për sulme të mundshme që nga vera

Globi

Nord Stream: CIA e kishte paralajmëruar Gjermaninë për sulme të mundshme që nga vera

  Shërbimi amerikan i inteligjencës CIA e kishte paralajmëruar Gjermaninë për javë të tëra për sulme të mundshme ndaj tubacioneve të gazit natyror që kalonin përmes Balltikut, pretendon revista gjermane Spiegel. Qeveria...

‘Alarmante’/ Xhixho: 50 mijë studentë më pak se 8 vite më parë! Pseudoreformat, rrugë pa krye

Politikë

‘Alarmante’/ Xhixho: 50 mijë studentë më pak se 8 vite më parë! Pseudoreformat, rrugë pa krye

  Deputetja e PL-së, Erisa Xhixho deklaroi sot se ajo që po ndodh në universitetet e vendit është alarmante, ku në prag të vitit të ri akademik, kemi 50 mijë studentë...