‘3 kulla në truallin e ish-UET’/ Berisha: Monumentet e krimit, nën emrin e deputetit të PS, mbushin Tiranën

Tuesday, 27 September 2022 14:24

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka denoncuar ndërtimin e tre kullave në ish-truallin e UET, nën emrin e deputetit të PS Laert Duraj.

‘Qeveria e drogës lumturon lepirësit e saj me kulla. Monumentet e drogës dhe krimit të klientelës së partisë mbushin Tiranën’, shkruan Berisha në Facebook.

Postimi i plotë:

Qeveria e drogës lumturon lepirësit e saj me kulla.

Monumentet e drogës dhe krimit të klientelës së Partisë mbushin Tiranën.

Learti i Partisë shpërblehet me tre kulla!

Miq, qytetari dixhital shkruan se: Tre kulla me 292 apartamente banimi e 30 zyra do të ndërtohen në truallin e ish-UET. Kjo është tronditëse. Tirana nuk ka më hapësirë të lirë për të marrë frymë.

Cilido kalon në zonën e ndërtimit ka vënë re se ky projekti gjigant, i projektuar nga qeveria, po zhvillohet nën emrin e deputetit të PS Laert Duraj. Universiteti në pronësi tashmë të vëllait të tij arkitekt, Rudin Durajt, me 51% të aksioneve, u zhvendos nga vendi historik tek ish-Porcelani, teksa trualli tek 'Bulevardi Gjergj Fishta' do të kthehet në kulla për përfitim të ish-Drejtorit të Postës me lejen e Erion Veliajt dhe Edi Ramës si dhe projeksion të vëllait të tij arkitekt.

Laert Duraj, me bekimin e Edi Ramës dhe Erion Betonit, do të ndërtojë këto 3 kulla me paratë e “fituara” gjatë kohës që mbante pozicionin si Drejtor në Postën Shqiptare. Këta ushtarë të Edi Ramës po betonizojnë, zhvasin, shkatërrojnë vendin dhe qytetarët shqiptarë. Nga ana tjetër, si të pafytyrë e të pashpirt që janë, godasin çdo centimetër të njerëzve në pamundësi me brutalitet dhe dënime maksimale.

Erion Betoni dhe shefi i tij do të mbajnë përgjegjësi për çdo tullë të vendosur, çdo centimetër tokë të falur e vjedhur, për çdo leje e konçesion të dhënë. Kjo qeveri e kotecit kërkon reagim të menjëhershëm e të përgjithshëm. #sb

Modifikuar më E Enjte, 29 September 2022 09:40
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...