'Basha energji vetëm për të gënjyer'/ Meta: Kurrë bashkëpunim me Ramën

E Enjte, 29 September 2022 20:15
Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta paralajmëron se nuk do të bashkëpunojë kurrë me Edi Ramën në të ardhmen. 

Meta shprehet në një intervistë se kryeministri tradhtoi rëndë interesat kombëtare të vendit. 

 
Ndërsa duke komentuar ish-kryetarin e PD, Lulzim Basha, Meta tha se ai kishte energji vetëm për të gënjyer. 
 
 "Nuk do të kem kurrë bashkëpunim me Edi Ramën. Ai ka tradhtuar rëndë interesat kombëtare. Rilindja bën diversione për drejtuesin e opozitës. Mosha nuk është tregues për energjitë. Lulzim Basha kishte energji vetëm për të gënjyer. Edi Rama ka dhjetë vite kryeministër. Sa herë vijnë zgjedhjet bëhen kërcënime për prishje ndërtimesh. Të gjitha ndërtimet që janë lejuar të ndërtohen pa leje janë bërë me lejen e tij. Edi Rama sheh një kotec pa leje në Vlorë dhe e çon të moshuaren para drejtesise ben sikur nuk i shikon të gjitha katet pa leje te kullave në mes te Tiranës. Askush nuk e beson me. Jemi në kuadrin e një shoë", tha Meta për Report Tv. 
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...