Felaj më keq se Nikolla, i bllokon dy herë fjalën kreut të opozitës

E Enjte, 17 November 2022 12:11

Sali Berisha shkoi dy herë drejt foltores, por Felaj ia ndërpreu fjalën.Pasi kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha shkoi për të marrë fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, në shenjë kundërshtie vendimin për të folur vetëm dy minuta, punonjësit e gardës kanë zbarkuar pranë tij.

 

Ata kanë bllokuar foltoren, për të paraprirë çdo situatë.Ndërkohë që Berisha shoqërohej nga deputetët Albana Vokshi dhe Flamur Noka, të cilët kanë kërkuar që opozita të ketë më shumë minuta në dispozicion.

Kaq mjaftoi që Felaj ndërpreu seancën plenare për 5 minuta

Modifikuar më Premte, 18 November 2022 08:45
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...