Erisa Xhixho nga takimi në Kuçovë: Koha e llogaridhënies ka ardhur, Rama duhet ndëshkuar me votë

Tuesday, 22 November 2022 09:14

 

Deputetja e PL, Erisa Xhixho, me anë të një statusi në rrejtin e saj social 'Facebook' ka ndarë disa momente nga takimi Kuçovë me strukturat drejtuese të Partisë së Lirisë, me ish-deputetin Lefter Maliqi.

Teksa theksoi se papunësia, emigrimi masiv i të rinjve, mungesa e investimeve të Bashkisë Kuçovë, kriza e çmimeve, mungesa e shpresës ishin disa nga shqetësimet që ndanë me ne qytetarët.


Statusi i plotë e Erisa Xhixhos:

Kënaqësi të isha sot në takimin në Kuçovë me strukturat drejtuese të Partisë së Lirisë, me ish-deputetin Lefter Maliqi.

Papunësia, emigrimi masiv i të rinjve, mungesa e investimeve të Bashkisë Kuçovë, kriza e çmimeve, mungesa e shpresës ishin disa nga shqetësimet që ndanë me ne qytetarët.

Koha e llogaridhënies ka ardhur, ndaj qeveria Rama, e cila edhe sot në kohë krize ekonomike ka prioritet pagesat e PPP-ve dhe të inceneratorëve, duhet ndëshkuar me votë.

Kjo qeveri që e ka bërë Shqipërinë të pajetueshme dhe vazhdon të injorojë qytetarët që përballen me rrënimin ekonomik do ta marrë përgjigjen më 14 maj.

Më 14 maj, u rikthejmë bashkitë qytetarëve! 🇦🇱

Me forcën e votës i kthejmë Këshillat Bashkiakë në parlamentet e qyteteve, sepse pushteti i takon sovranit, jo klientëve të qeverisë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...