Blushi: Rilindja e ktheu Korçën shekuj mbrapa

E Enjte, 24 November 2022 12:15

 

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë Tedi Blushi deklaroi sot nga Korça se rilindja e ktheu Korçën shekuj mbrapa dhe ringjalli “Lëndinën e Lotëve” simbolin e emigrimit në qytet.

Blushi theksoi se korçarët varfërohen nga kriza ekonomike, Kryetari i Bashkisë Sotiraq Filo deklaron më shumë të ardhura.


“I vetmi qytetar në Korçë që shtoi të ardhurat në këtë krizë ekonomike është Kryetari i Bashkisë, Sotiraq Filo

Korçarët varfërohen nga kriza ekonomike, Kryetari i Bashkisë Sotiraq Filo deklaron më shumë të ardhura.

Sotiraq Filo shton pasurinë sepse ka në fokus interesin personal, jo të qytetarëve. Fermerët e Korçës janë kthyer në simbol të braktisjes së bujqësisë nga Rilindja.

Fermerët hedhin prodhimet në kanal, Niko Peleshi dhe Edi Rama u kërkojnë paturpësisht të jenë të lumtur”, deklaroi Blushi.

Ai pohoi më tej anëtarësimet e reja në Partinë e Lirisë. “Dhjetëra të rinj korçarë na janë bashkuar në javët e fundit. Entuziazmi i jashtëzakonshëm, energjia pozitive dhe puna e palodhur e te rinjve për të mbështetur Partinë e Lirisë është garancia për një fitore spektakolare të opozitës në 14 maj. Në Korçë fitorja do të jetë e rinisë”, u shpreh ai.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...