Kokaina e Fierit, Washington Post: Gjysmë ton drogë në shtëpinë e zyrtarit të shtetit!

Saturday, 26 November 2022 18:58

Sipas gazetës, “autoritetet shqiptare bënë të ditur të premten se kishin kapur 430 kilogram kokainë në një operacion të koordinuar me Malin e Zi dhe institucione të tjera ligjzbatuese ndërkombëtare.

Njësia kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar tha se 10 shtetas shqiptarë ishin arrestuar pas gjetjes së kokainës në një ngarkesë prej 24 tonësh plehu kimik. Gjatë operacionit të së enjtes, policia sekuestroi edhe automatikë, municione dhe pará.

Dërgesa ishte importuar në shtator nga Kolumbia, me ndalesë fillimisht në Selanik, për t’u shkarkuar më pas në Bar të Malit të Zi. Prej andej u transportua me kamionë në Shqipëri, thanë autoritetet. Policia e sekuestroi kokainën e fshehur në mes të një sasie plehu kimik në Fier,” thuhej më tej.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...