Blushi: Me zë dhe figurë, kur Edi Rama dilte kundër Rrugës së Kombit dhe Kosovës

Hënë, 28 November 2022 08:26

 

Tedi Blushi, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, ju ka rikujtuar në rrjetin tij social 'Facebook' të gjithë shqiptarëve gënjeshtrat e Ramës të 13 viteve më parë, kur shprehte hapur qëndrimin e tij kundër rrugës së Kombit dhe u premtonte qytetarëve të Kukësit se paratë duhet të përdoreshin për të tjera vepra dhe investime!

Blushi shton se Rama duke qenë se nuk e arriti këtë, ju vendosi traun, dhe po i detyron shqiptarët e Kosovës të paguajnë lekë për të hyrë në tokën amë, madje, se ai e urren Kosovën, ndaj sot është edhe pro ‘Ballkanit të Hapur’.

 

Statusi i plotë i Blushit:

 

Ndiqni shpërthimin publik, me zë dhe figurë, të Edi Ramës në 11 qershor 2009 kundër Rrugës së Kombit dhe Kosovës, kur u deklaronte qytetarëve të Kukësit se paratë duhet të përdoreshin për të tjera vepra dhe investime!
Pasi nuk e ndali dot ndërtimin e saj, Edi Rama u vendosi traun dhe po i detyron shqiptarët e Kosovës të paguajnë lekë për të hyrë në tokën amë, ndonëse e kanë paguar me gjak dhe sakrifica këtë bashkim me Shqipërinë.
EDI RAMA E URREN KOSOVËN, ndaj e mbështeti idenë e ndarjes së saj, mohoi publikisht gjenocidin, flet për dy kombe (shqiptar dhe kosovar) dhe përkrah sot "Ballkanin e Hapur"!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...