‘Prestige Resort me leje nga Rama’/ Meta nxjerr dokumentin: Koha për ti vënë fadromën bandës në pushtet

E Enjte, 01 December 2022 14:20
 
 
 

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka publikuar lejen e ndërtimit të dhënë nga Këshilli i Ministrave dhe Këshilli Kombëtar i Territorit ku thuhet se është dhënë leja për ndërtimin e objektit Kompleks Turistik ‘Prestige Holliday Resort’.

Në postimin e tij në Facebook, Meta thekson se është ‘koha për t'i vënë fadromën bandës në pushtet që nuk njeh as Kushtetutë dhe as ligj!’

 
 
 
 
 

Postimi i plotë:

 
 

Pesë vjet më parë konfirmonte zyrtarisht se "Prestige Resort" ishte me leje ndërsa sot pa paralajmërim, në shkelje të çdo ligji dhe procedure dhunon një biznes të ligjshëm dhe model, me një hakmarrje primitive dhe skizofrenike.

 
 

Koha për t'i vënë fadromën bandës në pushtet që nuk njeh as Kushtetutë dhe as ligj!

Modifikuar më E Enjte, 01 December 2022 15:10
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...