Tritan Shehu:Ne prag te Samitit europianizues, goditet barbarisht media dhe prona!

E Enjte, 01 December 2022 15:35

Ne prag te Samitit europianizues, goditet barbarisht media dhe prona!
Nje mesazh ky krejtesisht anti demokratik, anti europian, qe po vjen perseri nga “Prestige Resort”!
Nje cfaqje e shemtuar, e denje per rregjimet obskurantiste!
Nje simptom ky i nje “semundje” te rende, qe neser mund te godase gjithesecilin, qe nuk behet pjese e “korit” qeveritar!
Askush nuk eshte i perjashtuar!
Shembull i qarte ky i presionit e terrorit qeverises mbi mendimin, median, qytetarin e lire!
Demokracia bazohet mbi te drejtat, gjykimet, zgjidhjet alternative.
Jo mbi “aksionet” policore ndeshkimore.
Ato jane pjese e metodave anti demokratike.
Nje mesazh ky alarmi edhe per Samitin e dates 6, qe nuk mund te kaloje ne heshtje!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...