PL denoncon abuzimet në sistemin energjitik, Braimllari: Keqmenaxhim, po vidhen qyetarët

Tuesday, 07 February 2023 12:44
 
 

Partia e Lirisë denoncoi abuzimin marramendës në sistemin energjetik shqiptar. Në një dalje për mediet, Sekretari Organizativ i kësaj force politike, Endrit Braimllari, deklaroi se Shqipëria është  vendi i me humbjet më të larta në rrjet në Europë.

Sipas Braimllarit, 70% e humbjeve të sistemit energjetik vijnë si pasojë e amortizimit të rrjetit dhe pse OSHEE çdo vit planifikon qindra miliona euro investime nga taksat publike. Ai theksoi se keqmenaxhimi  i sistemit energjitik ka si qëllim vjedhjen e qytetarëve.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...