Berisha: Qytetarët në burg për energjinë, Josifi i lirë edhe pse vodhi 1 mld euro

Hënë, 18 September 2023 08:55
Kryetari i Partisë Demokratike ka akuzuar institucionet shqiptare se nuk lëshojnë urdhër arresti për Amant Josifin, ortakun e Olsi Ramës. Sipas Berishës, Olsi e nisi Josifin në Dubai, e paratë e vjedhura nga qytetarët evropian po investohen në projektin e Portit rtë Durrësit.  Kryedemokrati e shoqëron postimin e tij me një komunikatë policie, ku qytetarët arrestohen për energjinë, ndërsa Amant Josifi nuk hetohet, edhe pse akuzohet për vjedhjen e 1 miliardë eurove.
 
 

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar sërish për mosveprimin e institucioneve shqiptare ndaj Amant Josifit, ortakut të Edi Ramës, për vjedhjen nëpërmjet mashtrimit të mbi 1 miliard eurove. Sipas Berishës, edhe pse aktiviteti ushtrohej në Shqipëri, ndaj Josifit nuk lëshohet urdhër arresti, ndërsa akuzon paratë e vjedhura nga skema e mashtrimit, po investohen në projektin e Portit të Durrësi.

 
Kjo është turp drejtësi!
 

Të dashur miq, Amant Josifi ortaku i Olsi Ramës vjedh me mashtrim me Call Center nga Shqipëria 1 miliard euro në Spanjë, Gjermani etj dhe ndaj tij askush nuk guxoi të lëshojë mandat arresti. Ortakun, Olsi e përcolli për Dubai ku janë të depozituar paratë e vjedhura për të ndërtuar në Durrës së bashku me bosat shqiptar të trafikut të drogës të vendosur aty, Dubai City-n e Edi Ramës.

Ky postim i kryetarit të Partisë Demokratike Sali Berisha Shoqërohet me një komunikatë të Policisë, ku raportohet për arrestimin e shtetasti me iniciale P. M, për lidhje të paligjshme të energjisë elektrike dhe procedimin penal të gjashtë personave të tjerë, po për energjinë. “ Kësaj i thonë kur vjedh 1 miliard euro si ortak i Olsit, ndërton qytet, kurse vjedh 300 euro energji shkon në qeli. Kjo është turp drejtësia”- shkruan Sali Berisha në rrjetin social Facebook.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...