Vendimi i 'Strasburgut' për vetingun/ Ylli Manjani: Hajde gjykim, hajdeeee

E mërkurë, 15 November 2023 11:57

Nga Ylli Manjani

E pabesueshme, por e vërtetë.

Gjykata e Strasburg, gjatë shqyrtimit të ankesës së Prokurores Besa Nikëhasani, shkarkuar nga vetingu këtu kot fare, ka thënë pak a shumë se:

... dakord që ka arsye të plota për të besuar se vendimmarrja kundër ankueses është e sforcuar, por ajo është bërë për hir të reformës, të cilën e do populli shqiptar...

 
 

Hajde gjykim hajdeeee!

E ku pa, mu në Strasburg!

Nejse, fundja ka të drejtë edhe Strasburgu, populli e desh dhe  e do këtë reformë. Kjo është e vërtetë e pamohueshme.

Kështu që, të na rrojë populli që do reforma dhe partia që i bën ato!

Për drejtësi flasim nga shekulli tjetër...

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...