Berisha: 20 shkurt, dita e fitores! Të gjithë në Tiranë!

Saturday, 10 February 2024 17:28

Lideri i opozitës, Sali Berisha, ka përcjellë një video-mesazh mesditën e kësaj të shtune, ku i bën thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që më 20 shkurt në mblidhen në Tiranë për të protestuar. “20 shkurt, dita e fitores. Të gjithë në Tiranë”, shkruan ai në Fb.

"Opozita në aksion! - është thirrja që përcillet në videon, e cila sjell në vëmendje përkimin e protestës së opozitës me ditën e rrëzimit të monumentit të diktatorit komunist Enver Hoxha në Tiranë në vitin 1991 nga qindra mijë shqiptarë. 

"Betejë pa kthim! Mosbindje civile! Për dinjitetin e Shqipërisë! Për dinjitetin e shqiptarëve! 20 shkurt! Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”. Ora 17:30."  

 

 
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...