Meta: Mesazh i mrekullueshëm i Papa Françeskut që lartëson figurën frymëzuese të Kardinalit tonë Ernest Simoni Troshani

E Enjte, 15 February 2024 18:47
Nga Ilir Meta:


Mesazh i mrekullueshem dhe teper emocionues i Papa Françeskut, që lartson vepren dhe figurën frymezuese te Kardinalit tone te dashur Ernest Simoni Troshani, perfaqësuesit t brezit t jashtezakonshëm te klerikëve shaiptare katolike që jeten ia kushtuan besimit te palekundur ndaj Zotit, dashurise ndaj njerëzve, vlerave te larta shpirterore dhe morale, liris se ndërgjegjes dhe qendres dinjitoze ne sherbim te atdheut dhe kombit. 

Modifikuar më E Enjte, 15 February 2024 18:57
Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...