Haxhiu: Takimi i Veliajt me Blinken ishte soroist

Tuesday, 20 February 2024 00:20
Analisti Baton Haxhiu, i ftuar në ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV, komentoi ardhjen e Blinken në Shqipëri teksa e quajti takimin e Veliajt me Blinken, soroist.
 

Takim tjetër përveç Edi Ramës nuk besoj se ka pasur, përveç atyre formale. 

 

Kurse pritja e zotit Veliaj është pak a shumë, nëse doni ta quani ngjan pak soroiste .. nëse e shikoni veç zgjatje e dorës, por nuk pati takim dhe as fotografi nga zoti Blinken dhe ambasada, pati vetëm nga Erion Veliaj.

Fuqia simbolike për ata që e adhurojnë Erion Veliajn mund të jetë thelbësore, por për ata që interpretojnë këtë shtrëngim dore, nuk do thotë asgjë, përveç se një takim formal.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...