Protestë para bashkisë/ Qytetarët: 7 muaj pa bonus, Veliaj të na sqarojë!

Hënë, 08 Prill 2024 12:10

Banorët e prekut nga tërmeti i vitit 2019 në zonën e ish-Komunales, protestuan sot para Bashkisq së Tiranës, pasi jo vetëm nuk kanë marrë banesat, por janë edhe prej 7 muajsh pa bonus qiraje,

Në protestën e mbajtur sot para Bashkisë së Tiranës, ku protestuesit kërkojnë bonusin e premtuar të qirasë, fjalën e mori dhe një nga qytetarët e ngelur pa përgjigje dhe në harresë nga bashkia. 

 

Qytetarja, teksa tregoi se është nënë e 3 fëmijëve, i bëri thirrje kryeminsitrit dhe kryetarit të bashkisë të mbajnë premtimin e dhënë, se do ju japin shtëpi, ndërkohë që kanë 7 muaj pa marrë bonusin e qirasë.

Unë jam nëna e tre fëmijve.

Erion Veliaj dhe Edi Rama na kanë ardhur tek socialja dhe na kanë premtuar se do na japin shtëpi. Ku është premtimi?

Ne kemi 7 muaj pa bonus, ju lutem të dalin dhe të na sqarojnë.

Kemi ardhur dhe njëherë tjetër dhe nuk na kanë bërë asgjë edhe këtë radhë nuk e di. Erion Veliaj dil dhe na sqaro, kaq duam!!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...