Irena me 3 mbiemra rrëzon kërkesën e avokatëve, lë në 'arrest' politik liderin e opozitës, Sali Berisha

Hënë, 08 Prill 2024 19:08

GJKKO rrëzon kërkesën e avokatëve për revokimin e masës së kryetarit të PD, Sali Berisha. 

Gjykata e Posaçme me trupë Irena Gjokën ka rrëzuar kërkesën për ndryshimin e masës së sigurisë për Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin.  

 

Kujtojmë se lideri i opozitës, Sali Berisha ndodhet në 'arrest shtëpie' që prej 30 dhjetorit 2023. Kreu i opozitës mbahet në arrest shtëpiak me urdhër të pushtetit, pasi ndaj tij nuk ka asnjë akuzë apo fakt, edhe pse SPAK ka hetur prej tre vitesh gjithë aktivitetin e tij si kryeministër.

Kujtojmë se gjyqtarja që po përdor Edi Rama për të përndjekur me gjykata politike liderin e opozitës është Irena Gjoka, gjyqtare në konflik të pastër me çështjen pasi është shkarkuar nga detyra në vitin 1996 nga Sali Berisha për paaftësi në kryerjen e detyrës. Më tej Gjoka doli të ishte një gjyqtare me 3 mbiemra dhe e dënuar në shtetin grek, siç raportuan mediat fqinje, për falsifikim dokumentesh.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...