Pas akuzave për korrupsion, Rama përjashton Erion Veliajn nga tryeza e iftarit

Hënë, 08 Prill 2024 22:28

Mbrëmjen e sotme, kryeministri Edi Rama ka shtruar iftarin tradicional në kuadër të muajit të Ramazanit. 

Në një iftar ku ftohen më shumë njerëz që nuk agjërojnë, se besimtarë, burime për Syri-n bëjnë me dije se Edi Rama nuk ka ftuar kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn. 

 

Prej një dekade në pushtet, në darkën e iftarit të shtruar nga kryeministri ka zënë vend çdo vit edhe delfini i tij, Veliaj, ndërsa këtë vit, ky i fundit duket se nuk është ftuar në iftar. 

Veliaj jo vetëm që ishte në krye të tryezës së iftarit vitet e shkuara, por ishte edhe personi që i organizonte iftare, merrej me ftesat etj. 

Me sa duket Edi Rama nuk ka dashur të asociohet me ‘njeriun e momentit’ të akuzuar për korrupsion, Lali Erin, të cilit vetëm pak ditë më parë i ka rënë në burg gjithë kupola drejtuese e bashkisë për aferë e njohur korruptive, si dosja “5D”. 

Megjithëse u duk sikur Veliaj e kërcënoi në daljen e fundit publike ku mbrojti drejtorët e tij të korruptur dhe e asocioi veten me Ramën për vartësit që hanë fruta pas shpinës së tij, kryeministri e ka lëshuar delfinin e tij dhe nuk do që të ulet me të më në tryeza publike.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...