Habit kapoja i bandës ‘5D’: Nuk është çudi që një pensionist të ndërtojë një hotel në Durrës

Hënë, 08 Prill 2024 22:34

Erion Veliaj ka dalë sonte në një intervistë ne TCH për të folur rreth aferës korruptive të 5 drejtorëve të tij më të rëndësishëm në bashkinë e Tiranës.

Mes një lufte të brendshme që ka nisur prej kohësh me tij dhe kryeministrit Rama, Veliaj ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme të asociojë shefin e tij me veten kur flitet për afera korruptive. 

 

Ndërsa mbrojti drejtorët e tij përsëri, Veliaj çuditi panelistët kur ju tha se drejtorët e tij e kanë bërë hotelin në një bashki tjetër dhe jo në bashkinë ku kanë vjedhur paratë.

 

Madje përdori si argument babin e ndjerë të njërit prej drejtorëve të tij, në e mër të të cilit pretendon se është hoteli në Durrës, ku tha se, “ç’të keqe ka që një pensionit të ndërtojë një hotel në një bashki që nuk ka lidhje fare me bashkinë Tiranë”.

Pra, sipas Veliajt, i cili e ka përdori këtë retorikë edhe për dasmën e tij në kalanë e Gjirokastrës, kur tha se paratë e dasmës ishin kurisime e mamasë pensioniste dhe më vonë këtë gjë Veliaj dhe Rama e kanë përdorur në praktikë me aferën korruptive të shekullit, atë të inceneratorëve, ku disa pensionistë rezultonin me letra pjesë e skemës korruptive miliona euroshe.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...