Edhe Gjykata e Lartë i nënshtrohet urdhërit të Ramës, le në arrest politik liderin e opozitës shqiptare

Tuesday, 09 Prill 2024 19:20

Gjykata e Lartë ka shqyrtuar rekursin e liderit të opozitës, Sali Berisha, për të hequr ose ndryshuar masën e sigurisë, atë të arrestit të shtëpisë.

Avokatët e Berishës i kanë argumentuar të gjitha instancave të gjykatës se masa ndaj liderit të opozitës janë anti kushtetuese dhe anti ligjore, por këto kërkesa janë shpërfillur nga gjyqtarja politike e, Irena me tre mbiemra.  

 

Të njëjtën gjë ka vendosur sot edhe Gjykata e Lartë, e cila nuk ka shpëtuar urdhërit politik të Ramës. Ky vendim i sotëm tregon kapitullimin e drejtësisë shqiptare në të gjitha nivelet e saj, nga gjykata me e ulët, te ajo Kushtetuese e deri te Gjykata e Lartë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...