‘Hajdut, mjaft më, jep dorëheqjen’, spoti i protestës së të enjtes kundër Erion Veliajt

Tuesday, 09 Prill 2024 21:53

Ditën e enjte qytetarët e Tiranës do të mblidhen në protestë tek bashkia e Tiranës, duke kërkuar dorëheqjen e Erion Veliajt.

Protesta është thirrur nga ‘Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit’ dhe e mbështetur nga opozita.  

 

Protestat janë thirrur pas arrestimeve të drejtorëve të bashkisë së Tiranës, që janë edhe njerëzit më të afërt të Erion Veliajt për skandalin e kompanisë ‘5D’.

Kjo është protesta e dytë e thirrur kundër Erion Veliajt.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...