Berisha: Veliaj po mbrohet nga Skrapi i partisë si Rama! Por edhe ato lidhje do t’i zbërthejmë një nga një

Tuesday, 09 Prill 2024 21:57

Lideri i opozitës, Sali Berisha, u shpreh se Erion Veliaj po mbrohet nga Skrapi i partisë njëlloj si Edi Rama, ndërsa paralajmëroi se edhe këto lidhje do të zbërthehen një nga një.

Berisha tha se bandit si Erion Veliaj Tirana nuk ka parë, ndërsa i bëri thirrje të largohet dhe të mos presë ditën e enjte, referuar protetës së thirrur para Bashkisë, ku do të kërkohet dorëheqja e tij nga posti i kryebashkiakut. 

 

“Koha është të shkosh aty ku e meriton.

Bandit si ti, Tirana nuk ka parë.

Ti ke vjedhur në këto 4 vite, më shumë se ç’ka vjedhur Tiranën çdo qytetar, çdo zyrtar, çdo hajdut para teje në një shekull.

Largohu, mos e prit të enjten aty.

Mos mbill sherr!

Ik dhe vetëm ik!

Se pafytyrësi të tillë nuk ka parë Tirana ndonjëherë.

Erion Veliaj, ke zgjedhur njëlloj si Edi Rama, të mbrohesh nga Skrapi i partisë.

Por edhe ato fijet, edhe ato lidhjet, këtu në rrugën e të vërtetës, në Rrugën e Shpresës, do t’i zbërthejmë një nga një.

Bashkë me hajdutët e Skapit, bashkë me anëtarët e organizatës kriminale të Skapit.

Bashkë me ata që arrestojnë njëlloj si narkoprokurorët e Kolumbisë, arrestojnë ushtarët e Eskobarit për të mbrojtur Pablon.

Edhe ata arrestojnë ushtarët tu dhe të Edi Ramës për të mbrojtur ju dhe qindra e qindra milionë që u keni vjedhur shqiptarëve.

Edhe njëherë, gëzuar natën e Bajramit!

Zoti u bekoftë ju, familjet tuaja dhe Shqipërinë.

Zoti e bekoftë betejën e shqiptarëve kundër hajdutëve, kundër kleptokratëve, për çlirimin e bashkisë, për çlirimin e Shqipërisë.

Rrofshi ju, rroftë Shqipëria!”, tha Berisha.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...