Njerëzit e Lulzim Bashës në shërbim e mbrojtje të Erjon Veliajt

E Enjte, 11 Prill 2024 18:53

Ndërsa qytetarët e thirrur nga opozita protestonin para bashkisë së Tiranës duke kërkuar largimin e Erjon Veliajt, pas kapjes së tij me aferën ‘5D’, kryebashkiakut që mban peng zyrën, i kanë ardhur në ndihmë njerëzit e Lulzim Bashës.

I rrethuar nga dhjetra qindra policë me apo pa skafandra, duket se Veliajt i janë dashur në ‘gadishmëri’ edhe njerëzit e Lulit. Natyrisht këta nuk mund të shkonin të ruanin dyert e bashkisë, thjesht atyre iu është lënë detyra që të mbrojnë kreun e bandës ‘5D’ në rrjetet sociale. 

 

Dhe misionin mbrojtës e nis Gentian Gaba dhe e vijon Arbër Agalliu.

Gaba ka postuar një foto në rrjet nga protesta, një nga ato pamjet që i shpërndan zyra e propagandës së Erjonit, që synon të tregojë se ata që i kërkojnë dorëheqjen janë të pallogaritshëm. Dhe njeriu i Lulit natyrisht që e di atë se çfarë duhet të shkruajë, në mos ka bërë thjesht një ‘copy paste’ tekstin e hartuar nga zyrat e Veliajt, dhe ia ka bashkangjitur fotos.

Për të vijuar misionin, Erjoni i Bashkisë ka caktuar Arbi Agalliun, që i entuziazmuar nga foto e stafit të Veliajt, shkruan se gjysma nga këta janë policë.

Të dy janë shfaqur si ata që pasi kanë ngrënë një ‘pjatë supë’  të servirur nga Erjoni i Bashkisë, nxitojnë t’i bëjnë shërbimin.

Dhe deri sa Erjoni t’I japë racionin e rradhës, njerëzit e Lulit do rrinë urtë, për aq sa mund të rrinë, nëse dikush tjetër nuk tregohet më i shkathët…  

Image

Image

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...