Rama nuk e lëshon/ Investitorja strategjike Xhaçka: Nuk kam konflikt interesi

E Enjte, 11 Prill 2024 19:04

Edi Rama nuk e lëshon investitoren strategjike Xhaçka

Duket se Edi Rama nuk ka ndërmend ta lëshojë investitoren e tij strategjike, Olta Xhaçka, bashkëshorti i sëcilës është bërë investitor strategjik ndërkohë që Olta ishte ministre dhe aktualisht vijon të jetë deputetë e mazhorancës në Parlament. 

 

Gjatë fjalës së saj në Parlament Olta Xhaçka ka mbrojtur investimin e bashkëshortit të saj në bregdet, duke thënë se siç kanë marrë të gjithë ka marrë edhe bashkëshorti im leje investitori strategjik.

Për Xhaçkën e Ramës standardi i konfliktit të interesit nuk ekziston, “unë nuk jam në konflikt interesi, po hidhet baltë ndaj meje”,- ka thënë Xhaçka.

Ndërkohë që Olta mbron veten, pasi ka siguruar mbrojtjen nga Rama, deputetët e opozitës dhe kreu i Grupit Parlamentar të PD, Bardhi, i kanë kujtuar se investimi është bërë me letra të falsifikuara.

Mbrojta e investimit në bregdet nga investitorja e Ramës:

Olta Xhaçka: Prej kohësh zhvillohen gjyqe prokurorësh e gjykatësish pa licencë, por me licencë për të shpifur.
Për të më nëpërkëmbur dinjitetin. Nuk jam përgjigjur. Kam menduar nëse duhet të dorëzoj mandatin e t’i shpëtoj linçimit. Jam menduar se ku kam gabuar, di të them që as kam ushtruar influencë për të përfituar, as nuk kam përfituar asgjë. Janë shpifje. Për t’i vënë kapakun, nga leckat e topit të opozitës diskutohet sikur do të votohet sot për të më mbajtur në këmbë apo jo. Çështjen time GJK e ka pushuar.
Meqë në këtë absurditet, u arrit për shkak të akuzave të ngritur ndaj meje, dhe votimi sot lifdhet me mandatin tim, nuk do komentoj dhe kolegët le të diskutojnë e të evndosin të lirë. Nuk hesht për fajësinë e dhënë nga gjykata e shkallës zero. Smë bën të flas sot se të lartpërmendurit do të ndryshojnë qëndrim, por dua të dëgjohet zëri im.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...