Shehu: Komisioni per “dizinformimin”- nje censure e re.

E Enjte, 11 Prill 2024 20:07

Nga Tritan Shehu: 

 

Komisioni per “dizinformimin”- nje censure e re.
Ta pranosh kete projekt te Rames eshte “t’i varesh ujkut melcite ne qafe”.
Vota ime ishte kunder!
Nje shpikje e Rames per te kontrolluar zerin e lire, bllokuar ate e dhunuar te drejtat, handikapuar mediat.
Nje instrument, qe nuk egziston ne Parlamentet e vendeve te BE.
Dhe vecanerisht nje instrument anti demokratik ne nje vend te sunduar nga regjimi….si Shqiperia!
Ku lufta duhet te jete jo per te kufizuar lirite tashme te deformuara, por per te rivendosur lirite.
Rrofte lirija, duke filluar nga ajo e shprehjes!

Modifikuar më E Enjte, 11 Prill 2024 20:09
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...