Berisha u bën thirrje qytetarëve: Ta shndërrojmë të premten në ditën e triumfit qytetar, në ditën e fitores

E Enjte, 11 Prill 2024 21:17

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të premten që vjen, të bashkohen në protestën kundër Erion Veliajt.

Berisha tha se, dita e premte do të kthehet në një ditë të triumfit qytetar. 

 
 

Pjesë nga fjala e kreut të PD-së, Sali Berisha:

Qytetarë dhe qytetare, ju e shihni se si shkelmoheni dhe poshtëroheni nga këta pushtetarë pa moral, pa ligj, pa norma, pa asgjë tjetër.

Çfarë u mbetet ju?

U mbetet të merrni në dorë fatin tuaj.

U mbetet të merrni në dorë fatin tonë.

Kur qeveria dhe qeveritarët vjedhin natën dhe ditën, vjedhin në çdo kohë.

Kur drejtësia i mbron me fanatizëm hajdutët kryesorë dhe dënon sa për sy e faqe ushtarët e tyre, u mbetet qytetarëve të marrin fatin në duart e tyre.

Të marrin fatin e Shqipërisë në duart e tyre.

Të krijojmë qeveri teknike.

Qeveri teknike, zgjedhje të lira.

Fitore e opozitës!

Ju bëj thirrje, gjatë kësaj jave të trokasim në çdo zemër, në çdo derë të Tiranës, të këtij qyteti që është zemra dhe truri i kombit.

Ta shndërrojmë të premten në ditën e triumfit qytetar.

Në ditën e fitores.

Në ditën e përzënies përfundimtare të hajdutit të shpërfytyruar nga shtëpia e parë e kryeqytetit, nga bashkia.

Erion, numëroj orët, numëroj ditët.

E premtja po vjen. E premtja është ditë e Tiranës. Është dita e qytetarëve, është dita e fitores.

Rrofshi ju, rroftë Tirana, rroftë Shqipëria.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...