Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, reagon Ilir Meta: Që VMRO do fitonte kjo dihej, por jo kaq thellë

E Enjte, 09 May 2024 12:09
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas fitores së VMRO në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoninë e Veriut.
 

 Me anë të një videomesazhi në facebook, Meta thotë se dihej që VMRO do fitonte, por jo kaq thelle. 

 

“Që VMRO do fitonte kjo dihej, por jo kaq thellë 

Që VLEN-i, vlente edhe kjo dihej, por që vlente kaq shumë…?!

Që internacionalia e Prindit 1 dhe Prindit 2 do të humbiste edhe kjo dihej, por se do dërmohej në këtë përmasa…

Faleminderit ish-kryetarit të bashkisë së Tiranës! Pa kontributin tënd ky rezultat fantastik vështirë se do arrihej”, shprehet Ilir Meta.

 
 
Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...