Drejtorët e bashkisë Kurbin maskohen si emigrantë në Athinë për t'i mbushur sallën, Ramës!

Diel, 12 May 2024 15:47
Të ndjekësh liderin e partisë në fushatë e në mitingje është detyrë e anëtarit, por ta ndjekësh kryeministrin tënd që të mban në punë në administratë si drejtor dhe të jep rrogë e tendera në fund të muajit, është detyrim. Sidomos në ditë të diel kur ta ka futur emrin në listë për një udhëtim në Greqi...

 

Megjithatë, drejtorët e bashkisë së Kurbinit që shihni në foto ia kanë dalë ta gërshetojnë detyrimin me argëtimin, përkushtimin me militantizmin dhe ta dëshmojnë me foto me praninë e tyre në Athinë sot se si po stërvitet administrata shtetërore një vit para zgjedhjeve për të ndjekur në fushatë edhe jashtë kufijve, Kryeministrin dhe Kryetarin e PS. 

 

Që mbrëmjen e së së shtunës janë hedhur në Instagram këto fotografi interesante  nga Greqia, ku shihen:  Armando Prenga me drejtorët e bashkisë së Kurbinit një natë para mitingut, Benard Palaj, Drejtori i Urbanistikës; Eri Markaj, Drejtori i OSHEE; Ildi Buçpapaj, Drejtori i Taksave dhe Tatimeve; Santor Lleshi, Përgjegjesi i Zyrës së Gjendjes Civile. 

ImageImage

Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...