Ham ham ham Kumbaro! Lidhi qentë o moj qene, se ta hëngrën turisten në Vlorë! - Për të qarë e për të qeshur!

Diel, 12 May 2024 15:58
Në Vlorë, një turiste e huaj ka parë tmerr me sy këtë mëngjes se e kanë kafshuar jo qentë e rrugës, po qentë e bulvardit kur po bënte vrap në zonën e Lungo Mares.
 

Turistja është kafshuar në këmbë, siç duket dhe nga pamjet. Ajo po vraponte, por duket se qenve u është dukur armiqësore dhe jo një, por katër prej tyre e kanë ndjekur. E frikësuar sa s’bëhet, vajza e ka shtuar vrapin për të shpëtuar.  

 

Ndërsa i merrej fryma, dëgjonte një qytetar që i thërriste në shqip:  Mos vrapo,  se të ndjekin më shumë!

Mirëpo turistja, që s’i duket nuk qe stërvitur mirë për ata qen të rrahur nga era e shiu rrugëve të Vlorës,  nuk i ka shpëtuar kafshimit në këmbë.

Vlonjatë dhe të tjerë aty afër, të gjindur si askush në botë kur ke hall, i kanë dhënë ndihmën e parë duke ia dezinfektuar plagën me raki!

Ministres së Kultures, Mirela Kumbaro, mbeten t’i këndojnë nja dy këngë labçe: "Lidhi qentë, ti moj qene", se t’i hëngrën turistët! Kjo është Shqipëria, për të qarë e për të qeshur!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...