‘Mbi 1 mijë persona nga Gjirokastra’/ Shehu: Aktivitet tipik i një regjimi! Kush e pagoi faturën e Ramës në Athinë?

Diel, 12 May 2024 18:24
I ftuar në SYRI TV me moderatorin Arnold Karriqi, deputeti i PD-së, Tritan Shehu komentoi  shoë-n propagandistik në Greqi të kryeministrit Edi Rama, i cili i përdori emigrantët si dekor.
 

Sipas Shehut, mesazhi i këtij mitingu është i qartë, tipik i autokratëve, i diktatorëve, të një tipi ‘Gedafi’ dhe shqiptarët kanë parë realitetin e paraqitjes së Ramës në Athinë, të një njeriu që mendon se ka fuqi të pakufishme dhe nuk jep llogari. 

 

Deputeti denoncoi me shifra, ku sipas tij, vetëm nga Qarku i Gjirokastrës kanë shkuar në Athinë mbi 1 mij nënpunësa, drejtuesa, patronazhista që janë nisur dje dhe pardje për të marrë pjesë në atë takim.

Gjithashtu Shehu, theksoi se kush e paguan këtë faturë kaq të lartë, pasi një gjë e tillë nuk lejohet nga ligjet e vendit.

Shehu: Mesazhi i këtij mitingu është i qartë, tipik i autokratëve, i diktatorëve, të një tipi Gedafi. Qytetarët kanë përfituar sepse kanë parë realitetin e paraqitjes së Ramës në Athinë. Ishte në të gjitha prizmat dhe tiparet një shoë i një njeriu që mendon se ka fuqi të pakufishme dhe nuk jep llogari. Pyetja e parë që kam unë është fatura financiare. A do kërkojë njeri faturë financiare. Vetëm nga Qarku i Gjirokastrës kanë shkuar mbi 1 mij nënpunësa, drejtuesa, patronazhista që janë nisur dje dhe pardje në Athinë për të marrë pjesë në atë takim. Mijëra të tjerë nga vende të tjera të Shqipërisë. Kush e paguan këtë faturë?

Nuk lejohen as sposorat as donatorët pasi të gjitha duhet të bëhen transparente.

Kemi një aktivitet tipik të një regjimi i cili transmeton imazhin e antieuropianizmit, imazhin e antidemokracisë, imazhin e një shteti antiligjor, imazhin ku nuk respektohen parimet ligjet rregullat dhe çdo gjë komandohet.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...