‘Elmar Brok në dritaren e Berishës’/ Nesho: Sensibilizim në rritje ndaj vendimit antikushtetues! Regjimi i Ramës i kalbur

E mërkurë, 15 May 2024 22:08
Ish-ambasadori Agim Nesho, i ftuar në TASK FORCE në SYRI TV me Sonila Meçon, ka folur për zhvillimin e fundit brenda PD-së, pasi ish-eurodeputeti dhe përfaqësuesi i CDU-së gjermane, Elmar Brok doli në dritaren e banesës së liderit të opozitës Sali Berisha i cili mbahet në ‘arrest shtëpie’ me një vendim antiligjor dhe antikushtetues të gjykatave të dirigjuara nga kryeministri Edi Rama.
 

Sipas Neshos, fjalimi i Brok nga dritarja e Doktor Berishës është tepër domethënëse pasi ai theksoi se ligji europian i të drejtës nuk e njeh këtë privimin e një të zgjedhuri të popullit që të mos ketë të drejtën që të shkojnë në parlament.  

 

‘E gjitha ajo saga që Doktor Berisha është privuar në akuzë pa një akuzë të ngritur pa respektuar ligjin dhe kushtetutën shqiptare, të gjitha këto, vjen një kohë dhe fillon dhe sensibilizohet dhe është sensibilizuar ky problem edhe duke ditur si po precipiton një regjim i kalbur dhe i korruptuar i zotit Rama. Vëmendja do jetë gjithmonë e në rritje’, u shpreh Nesho.

Nesho: Dalja e Elmar Brok në ballkonin e zotit Berisha është diçka tepër domethënëse. Ai tha që ligji europian i të drejtës nuk e njeh këtë privimin e një të zgjedhuri të popullit që të mos ketë të drejtën që të shkojnë në parlament. E gjitha ajo saga që Doktor Berisha është privuar në akuzë pa një akuzë të ngritur pa respektuar ligjin dhe kushtetutën shqiptare, të gjitha këto, vjen një kohë dhe fillon dhe sensibilizohet dhe është sensibilizuar ky problem edhe duke ditur si po precipiton një regjim i kalbur dhe i korruptuar i zotit Rama. Vëmendja do jetë gjithmonë e në rritje. Zoti Brok është një autoritet që ka lënë gjurmë, një personaliteti i tillë që është një nga shtyllat e partisë më të madhe të rëndësishme të Gjermanisë që për një periudhë mbi 20 vjeçare ka drejtuar politikën gjermane dhe dihet që Gjermania është lokomotiva e BE.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...