Rama pas emisionit të Rai-t: Na sulmojnë se na kanë zili

Tuesday, 04 June 2024 18:07
 
 
 
Kreu i narko-shtetit të vetëm në Europë, kjo sipas televizionit publik italian Rai3, ka lëshuar sot përroin e tij psiqik në drejtim të televizionit që paguhet me taksat e qytetarëve italianë dhe kundër opozitës shqiptare të cilën nuk e kontrollon dot më.

Mbrojtja më e mirë është sulmi me gjuhë rrugaçi, me këtë moto ka dalë Edi Rama dhe po përpiqet të minimizojë dëmet e lidhjeve të tij me narkotrafikantët ndërkombëtar të cilëve u jep para e prona publike në Shqipëri. I pret në zyrë në takime të veçanta, i mbron në media siç ka bërë me Luftar Hysën dhe më pas i përdor për të vjedhur votat e shqiptarëve.

Kapja e sistemit të drejtësisë, pastrimi i parave të trafikut në ndërtim, kapja e mediave dhe tentativa për të zhdukur opozitën, kanë dalë sy gjithë botës tashmë.  

 

Të gjitha këto fakte të publikuara në mediat e huaja dhe të denoncuara nga opozita, kreu i narko-shtetit po i quan si sulme nga zilia. 

Pjesë nga fjala e Ramës:

“Ata janë mishërimi i shpirtit të së keqes që po del nga jeta e Shqipërisë duke u çjerrë nga përpëlitjet e fundit”, tha Rama.

Unë e kam më shqiptarët e zakonshëm, mos i falni më. Braktisini përgjithnjë në vetminë e ujërave të zeza të politikës së tyre.
Pakica të mos i bashkohet shumicës nëse nuk do por mos të bashkohet me ata sepse nuk i duhen më as dreqit.

Ata janë mishërimi i shpirtit të së keqes që po del nga jeta e Shqipërisë duke u çjerrë nga përpëlitjet e fundit. Ky vend ka kryer punë me ata, ka kryer me atë shpirt të keq që e persekuton që prej vitit 1912.

Kush e bën duhet të mësojë që koha kur kryeministri bënte të fortin këtu e të menderosurit në botë, ka ikur!”, tha ai.

Kush e bën duhet të mësojë që koha kur kryeministri bënte të fortin këtu e të menderosurit në botë, ka ikur!”, tha ai.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...