Dhunoi Balliun dhe deputetët e PD/ Noka: Banditi i rilindur me uniformën e shtetit do e paguajë një më një

Hënë, 10 June 2024 19:53
 
 

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Flamur Noka ka reaguar ashpër pas dhunës së ushtruar nga policia ndaj shefit të organizimit në PD, Klevis Balliu dhe deputetëve demokratë, gjatë protestës së organizuar ditën e sotme para Bashkisë Tiranë.

Ky bandit i rilindur me uniformën e shtetit duhet identifikuar e s'duhet harruar. Do vijë dita që do e paguajë një më një banditizmin e tij dhe të shokëve të tij si ai’, shkruan Noka në Facebook. 

 

Opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kanë protestuar ditën e sotme për herë të 11 para Bashkisë Tiranë, duke kërkuar dorëheqja e kryehajdutit Erion Veliaj, që akuzohet për vjedhjen e 130 milionë eurove me inceneratorin fantazëm dhe të paktën 30 milionë euro me dosjen 5D.

 
 

Login to post comments

Lajmet e fundit

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

Politikë

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

  Nga Boldnews.al Në fillim të këtij qershori, portal informativ Italian “Open.online” ngriti dyshimet se ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, është pjesë e një grupi investitorësh që kanë përfituar nga shefi i qeverisë së...