Berisha: Narkopolicët përdorën helme kundër demonstruesve paqësorë. Me këtë akt, ata i shpallën luftë opozitës!

Hënë, 10 June 2024 22:55
 
 
 
 

Kryedemokrati Sali Berisha ka reaguar ashpër ndaj dhunës së ushtruar shtazarake të ushtruar ditën e sotme nga policia ndaj protestuesve të cilët kërkojnë prej 11 javësh dorëheqjen e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj i cili është kapur me prova se si ka vjedhur 130 milionë euro me inceneratorin fantazëm dhe 30 milionë euro me kompaninë 5D me pronarë drejtorët e tij në bashki.

‘Narkopolicët përdorën helme kundër demonstruesve paqësorë. Me këtë akt, ata i shpallën luftë opozitës!’, u shpreh Berisha gjatë tubimit qytetar poshtë banesës së tij. 

 

Berisha: Të dashur miq, sot mercenarë, narkopolicë, narkobanditë të veshur me uniformë, përdorën helme kundër demonstruesve paqësorë.

Sadistë dhe kriminelë përdorën gaze luftërash, të përdorura barbarisht 100 vite më parë.

Përdorën gaze toksike, gaze me pasoja dëmtime serioze në lëkurë, etj.

Me këtë akt, ata i shpallën luftë opozitës.

Ndaj dhe ftoj qytetarët dhe qytetaret t’i përgjigjen këtij akti kriminal me zemërim të pakufishëm, me revoltë të pakufishme, me mosbindje totale civile.

Ftoj shqiptarët të bashkohen në këtë betejë qytetare, betejë për jetën, ekzistencën e demokracisë dhe vetë kombit shqiptar në Shqipëri.

Çdo ditë që kalon është ditë që rëndon mbi ndërgjegjen tonë qytetare.

Është ditë që rëndon mbi supet e lodhura të këtij vendi të rraskapitur.

Është ditë që përzë nga orët e para të mëngjesit gjer natën vonë shqiptarët nga Shqipëria.

Është ditë në të cilën bota e krimit e lidhur me Edi Ramën dhe qeveritarët, kafshon egërsisht qenien shqiptare.

Është ditë në të cilën, Edi Rama, qeveritarët dhe zyrtarët e tij vjedhin çdo minutë dhe çdo orë dhe varfërojnë.

Vjedhin pasuritë publike.

Vjedhin buxhetin.

Varfërojnë çdo ditë shqiptarët.

Ndaj dhe o sot o kurrë, të bashkohemi në një betejë shpëtimtare për kombin shqiptar.

Login to post comments

Lajmet e fundit

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

Politikë

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

  Nga Boldnews.al Në fillim të këtij qershori, portal informativ Italian “Open.online” ngriti dyshimet se ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, është pjesë e një grupi investitorësh që kanë përfituar nga shefi i qeverisë së...