Berisha bën thirrjen e fortë: Të rrëzojmë Edi Ramën siç bëmë me Enverin!

Hënë, 23 Prill 2018 20:13

Është mbledhur ditën e sotme grupi parlamentar i PD-së, ku ka marrë disa vendime të rëndësishme.

Burime të gazeta 55 bëjnë me dije se kreu i PD-së Lulzim Basha u ka kërkuar deputetëve që të mos marrin pjesë në asnjë komision parlamentar të parashikuar për këtë javë.

Mësohet se kreu i PD-së u ka kërkuar deputetëve që të dalin dhe të mobilizojnë qytetarët, që të denoncojnë problematikat në bashki dhe aferat korruptive të qeverisë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë më i ashpër, duke u shprehur se kryeministri Edi Rama duhet të rrëzohet me çdo kusht, madje edhe me mënyrën siç u rrëzua Enver Hoxha nëse është e nevojshme.

“Kemi arsye të protestojmë për te burgosurit politik te Kukësit dhe të mbajmë në lart sensin e protestës dhe të mbajmë të gjalle në gjirin tonë këtë diskutim dhe debat ne çdo fshat e lagje”- ka thënë ish kryeministri Sali Berisha.

Modifikuar më Hënë, 23 Prill 2018 20:16
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...