Berisha: Dako emëron drejtor trafikantin e drogës

Tuesday, 24 Prill 2018 09:58

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari nga Durrësi, i cili shkruan se Vangjush Dako ka emëruar në disa pozicione kyçe në Bashki trafikantë droge dhe njerëz të korruptuar.

“Ne narkoshtetin e Norieges trafiqet dhe korrupsioni jane kriter themelor per ngritje ne detyre dh punesim!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha në Facebook duke publikuar mesazhin e qytetarit.

“Mirmbrema Doktor Berisha! Jam nje qytetar nga Durresi qe dua te denancoj keto njerez te korruptuar deri ne thelb. Ervin Gagani trafikant droge i denuar ne Itali ne mungese Elton Gagani i denuar ne Itali. Elton Gagani ka skafin e rojes bregdetare Durres qe merr taksa nga bashkia Durres per monitorimin e plazhit po qe e perdor per interesa personale. Nusja Elton Gaganit eshte e denuar nga Gjykata per shperdorim detyre tek QKR ne Durres dhe vashdon akoma mban pozicionin e shefes ne bashkine Durres. Vashdon akoma meret me afera ne bashkine Durres. Keto jane me te korruptuarit e Durresit, per korrupsion, per vende pune dhe jane me te inkriminuarit e rilindjes. Jan thjeshte te pathyeshem nga mbrojtja qe i ben kryetari. Ju lutem anonim. Ju uroj shendet Mbaresi Zoti Berisha”, shkruan qytetari.

Nuk është hera e parë që Dako përflitet për lidhje të ngushta me botën e krimit, pas ai është përgjigjur duke folur dhe mbyllur afera me disa persona me precedentë penalë.

Deri tani nuk kemi pasur hetim nga prokuroria, pasi ai është mbrojtur nga Edi Rama. /55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 13:49
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...