Veliaj për Ramën: Nuk jemi si epror-vartës, por të barabartë

Tuesday, 24 Prill 2018 13:22

Do të jetë i besuari i Ramës edhe në zgjedhjet e ardhshme për Bashkinë e Tiranës.

 Të paktën kështu është shprehur Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një intervistë. Ai ka thënë se bashkë me Ramën, janë si “mish e thua”, duke shfaqur bindjen se kryeministri  nuk bën dot pa të.

Kështu Kryetari i Bashkisë së Tiranës, ka lënë të kuptohet se Edi Rama nuk është eprori i tij, por se pozicionet e tyre janë të afërta.

Veliaj ka thënë  se ngjashmëria e “historive” të tyre si kryetarë bashkie, është një fat për të.

“Nuk besoj ta kem sfidë”-ka thënë Veliaj, kur është pyetur nëse do jetë sërish i besuari i Ramës për kandidaturën e ardhshme në Bashkinë e Tiranës.  

I njohuri si “pasuesi i Ramës” ka komentuar edhe çështjen “Tahiri”, por nuk ka pranuar të ketë dijeni përse PS-ja po e mbron Tahirin dhe me çfarë po e shantazhon ai Ramën.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...