Gjosha: Punë e mirë nga bashkia në Përrenjas, qeveria i ka harruar zonat e varfra

Tuesday, 24 Prill 2018 13:02

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha, nëpërmjet një statusi të publikuar në Facebook, ka shprehur vlerësimet në lidhje me punën shumë të mirë të bërë nga kryetarja e Bashkisë Përrenjas. Ajo ka akuzuar qeverinë se nuk bën asgjë për zona të tilla të varfra. 

"Falënderimet më të sinqerta për Kryetaren e Bashkisë së Përrenjasit, Miranda Rirën, për punën e saj të përkushtuar ndaj qytetarëve të këtij komuniteti. Sot u inaugurua rikonstruksioni i çerdhes së vetme në këtë qytet, me fondet e Qeverisë Turke, që jo vetëm i krijon kushte fëmijëve për një ambient më të pastër e më të sigurt, por i krijon më shumë mundësi nënave të angazhohen në jetën ekonomike dhe shoqërore. Sot gjithashtu, Bashkia organizoi me mbështetjen e Bashkimit Evropian, një konferencë informuese mbi integrimin evropian dhe rolin e gruas dhe të pushtetit vendor. Një grua, një nënë në krye të institucionit të bashkisë do të thotë një premtim i mbajtur më shumë për qytetarët e Përrenjasit. Qeveria duhet t’i kushtoj më shumë vëmendje këtyre zonave të varfra që me pak investime mund të ndryshojnë jetën e këtyre qytetarëve të thjeshtë e me një zemër të madhe”, shkruan në statusin e saj, Klajda Gjosha. / 55news.al

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 14:08
Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...