Berisha i nxjerr gënjeshtrën Ramës: "Shtëpia u ndërtua nga biznesmeni, jo nga qeveria"

Tuesday, 24 Prill 2018 17:40

Berisha ka “nxjerrë zbuluar” Ramën për një tjetër gënjeshtër. Kryeministri ka publikuar në kanalin e tij ERTV një video ku shfaqej shtëpia e një personi me ndihmë ekonomike,e sapo ndërtuar dhe  si një “arritje e qeverisë”. Por manipulimi i tij nuk ka zgjatur shumë, pasi “Qytetari Dixhital” ka denoncuar se kjo nuk është punë e qeverisë, por e një biznesmeni.

Ish- kryeministri Berisha ka akuzuar Ramën se ndihmën ekonomike ia ka rikthyer qytetarit vetëm pas denoncimit në media.

Lexoni statusin e plotë të Sali Berishës:

"Maskarada e kumbareve dhe ndrikullave te denatyruar nga droga dhe krimi!

Qytetari dixhital denoncon:

- Heqjen e ndihmes ekonomike sipas investigimit te gazetarit ne kundershtim flagrant me ligjin.

- Rikthimin e ndihmes ekonomike pas denoncimit nga media.

- Ndertimin e shtepise te kesaj familje nga nje biznesmen.

- Pafytyrsia e dhe amoraliteti ekstrem i ndrikull Manastirliut, qe e paraqet ne ERTV si pune te qeverise dhe del sikur kjo veper eshte bamiresi e qeverise!

Lexoni mesazhin dhe ndiqni se çfare thote i zoti i shtepise! sb

“Miredita doktor! Ju lutem publikoni nje video interesante te emisionit Boom? Kur ishte ceshtje perjashtimi i ndihmes sociale, gazetaret shkuan tek nje familje e hequr padrejtesisht. E ndoqen, dhe familjen e rifuten ne skeme,Ata te emisionit bene thirrje per ndertimin e shtepise se rrenuar, dhe shtepine ndertoi nje biznesmen. Para 2 ditesh u transmetia ne ertv sikur kjo ishte pune e qeverise dhe aty shkoi ogerta manastirliu. I ndryshuan edhe ngjyren e shtepise nga bojeqiel ne mavi. E deshmon i zoti i shtepise.Doktor ky esht manipulim skandaloz amoral i Edvini dhe ministres se tij te paftyre”

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...