Një ditë në portale si ajo e rrugaçit Erion Braçe, nga çakmaku te shantazhimi i Merkelit

Tuesday, 24 Prill 2018 18:22

Pas prishjes së imazhit të socialistëve nga ana e Erjon Braçes, ky i fundit ka gjetur një mënyrë për të rregulluar mardhëniet me Edi Ramën. Portalet u bombarduan me një akt rrugaçëror të socialistit që godet me çakmak arbitrin e ndeshjes Partizani- Skënderbeu, ndërkohë që Braçe ka tentuar t’i bëjë qejfin kryetarit duke sulmuar deputetin e Angela Merkelit, një taktikë kjo që burimet i thanë 55neës.al se është urdhëruar nga Endri Fuga.

Një ditë para takimt të Ramës me Merkel, Braçe sulmon deputetin gjerman Gunther Krichbaum që deklaroi pak ditë më parë se, Bundestagu gjerman do të marrë në shqyrtim edhe raportet e drogës për vendimin e hapjes së “Negociatave”.

“Kam lexuar historine e kancelarit Helmut Kohl, deri ne fund, perfshire historine e donacioneve te fshehta, reagimin e partise tuaj ndaj ketij fakti, perfshire edhe ate te kancelares Merkel” thotë Braçe në një status në Facebook.

Ky është një shantazh i ulët i një deputeti që imazhin e tij për një rrugaç stadiumi kërkon ta mbulojë me rrugaçërinë diplomatike , si mënyrë për t’iu lëpirë shefit të tij Rama.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...