Ulen qepenat në Pogradec, Balliu mbështet tregtarët

E Enjte, 26 Prill 2018 14:23

Tregëtarët e vegjël të Pogradecit janë bërë bashkë kundër vendimit të qeverisë që i përfshin ata në TVSH. Për 60 minuta ata kanë ulur qepenat mesditën e kësaj të enjte. Ky veprim është mbështetur edhe nga deputeti i zonës Klevis Balliu që e cilëson një akt të mosbindjes civile.

Në fjalën e mbajtur me tregëtarët, , Balliu i siguroi ata për mbështetjen e opozitës dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha në protesta të tilla.

Deputeti demokrat ka postuar në profilin e tij në Facebook, foto të protestës duke i shoqëruar edhe me një mesazh kundër qeverisë.

Lexoni më poshtë postimine  plotë:

Barra e taksave bën bashkë në protestë bizneset në Pogradec.

Tregtarët kanë ulur qepenat për 60 minuta, si shenjë e mosbindje civile kundër taksave dhe barrës fiskale të qeverisë së EDVINOVIÇIT.

Opozita do të jetë gjithnjë pranë qytetarëve dhe bizneseve, të cilët kanë si burimin e vetëm financiar për familjet e tyre këto biznese.

Marrëzia e taksave dhe e keqqeverisjes po e çon vendin drejt humnerës.

NE DUHET TA NDALIM BASHKË KËTË MASKARADË

31403957_1952582288404913_1213212330789016335_n.jpg

 

31290671_1952582518404890_6597615268341822773_n.jpg31298769_1952582438404898_8071940560644636076_n.jpg31282786_1952582278404914_3170382256192939106_n.jpg31281384_1952582428404899_420041807027412376_n.jpg31398080_1952582538404888_4421062251607903221_n.jpg31394182_1952582501738225_1703994043051954929_n.jpg31357194_1952582411738234_6429261671755577468_n.jpg31318280_1952582418404900_3190162760725613322_n.jpg31317761_1952582298404912_3302460041643474135_n.jpg31306867_1952582565071552_3585535958992097419_n.jpg31300821_1952582361738239_2421322717565691817_n.jpg

 

Modifikuar më E Enjte, 26 Prill 2018 14:35

Video

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...