×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Petrit Vasili, Ramës: Ata që qeverisin hajdutërisht këtë vend, armiqtë e vërtetë

E Enjte, 26 Prill 2018 16:49

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, nëpërmjet një statusi të publikuar në rrjetet sociale i është përgjigjur Kryeministrit Rama mbi idetë e tij se armiq imagjinarë nga jashtë janë duke e dëmtuar vendin dhe procesin e integrimit në Bashkimin Evropian. Duke i quajtur idiotë të gjithë ata që kërkojnë të tillë armiq Vasili thotë se qeverisja e keqe dhe hajdutëria janë armiqtë e vërtetë.

“Vetëm idiotët kërkojnë armiq të jashtëm imagjinarë. Rreziku i vetëm dhe më i ligë për Shqipërinë janë ata, që qeverisin hajdutërisht këtë vend dhe që i bëjnë shqiptarët të mbeten pa bukë e në mjerim dhe të detyrohen të ikin nga Shqipëria që nga fëmijët e deri tek burrat e gratë e moshuara. Kujt nuk i dhemb për tragjedinë e mijëra fëmijëve e të rinjve shqiptarë nga 7 - 17 vjeç, që ikin mes rreziqeve të frikshme të rrugëve të botës, gjynahu iu ktheftë në mallkim”, shkruan Kryetari i Grupit Parlamentare të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...