×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Shkëlzen Berisha: Rama do bëjë kurban Shqipërinë për të mbrojtur veten

E Enjte, 26 Prill 2018 17:08

Djali i ish kryeministri Sali Berisha, Shkëlzeni, ka bërë një koment të shkurtër në rrjetet sociale, lidhur me ‘çështjen Tahiri’ dhe ndikimin e saj në negociatat e vendit me BE, vendim që pritet të merret në fund të qershorit nga Parlamenti Evropian. 

“Për të mbrojtur veten nga “kënga” e Tahirit, Rama do bëëj kurban Shqipërinë”, shkruan shkurt Shkëlzen Berisha në një postim në FB.


Më herët, ish kryeministri Sali Berisha teksa komentoi vizitën e kryeministrit Edi Rama në Berlin ditët e fundit, thotë duke përdorur ironinë se “kthehet nga Berlini me atlete të kuqe”.
Sipas Berishës, “deputetët e grupit CDU/CSU, në një akt të paprecedent kanë bojkotuar darkën e shtruar nga Edi Rama për shkak të fushatës të luftës së ftohtë, shpifjeve dhe trillimeve që ai së bashku me horrat dhe prostitutat e tij politike kanë ndërmarrë ndaj kryetarit të komisionit për Europën të Bundestagut, Krischbaum dhe deputetëve të tjerë të Bundestagut.
Në takimin në Bundestag, Rama doli një gënjeshtar i paskrupullt. I pyetur pse nuk hoqët imunitetin e Saimir Tahirit, ai u gënjeu duke thënë se Saimir Trafikut i është hequr çdo imunitet. Kështu, ajo që mund të thuhet për këtë vizitë është se; Timonierit ju thye keq timoni dhe nga Berilini u kthye me këpucë të kuqe!”

Modifikuar më E Enjte, 26 Prill 2018 17:30
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...