Tahiri dorëzoi mandatin, vjen lëvizja e parë e Prokurorisë së Krimeve të Rënda

E Enjte, 03 May 2018 11:54

Ditën e sotme, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahir doli në media, ku bëri me dije se do të linte mandatin, siç tha ai, për t’i hapur rrugë prokurorisë për hetimet të mëtejshme.

Tahiri tha se do të jetë një njëri i lirë dhe i hapur për çdo hetim.

Pas këtij lajmi, Prokuroria e Krimeve të Rënda nuk ka humbur kohë, ku mësohet se javën e ardhshme do të marrë në pyetje Tahirin.

Mësohet se Tahiri javën e ardhshme do të pyetjet për lëvizjet e tij në Greqi dhe në Itali me makinën që ua kishte shitur Habiljajve.

Modifikuar më E Enjte, 03 May 2018 16:30
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...