FOTOT/Bie propaganda, thahen pemët e Lal Erit pas ish-Casa Italia-s

Hënë, 14 May 2018 20:09

Erion Veliaj ky propagandist, kryebashkiak i krijuar nga media fal interesave të ngushta të lidhura me lejet e ndërtimit mundi të propagandojë më të madhe faktin se do të mbillte 100 mijë pemë në kryeqytet. Veliaj mundi të përdor sa mundi mjaft personazhe të jetës publike duke i nxjerrë ata me lopata në duar dhe duke mbjell pemë, por sot nuk mundet kurrsesi të argumentojë nëse i ka mbjellë 100 mijë pemët, një shifër kjo absolutisht e pavërtetë.

Përkundrazi Erionit po i thahen dhe ato pemë që ka mbjellë. Më konkretisht portali 55news.al, po sjell pamje të pemëve pas Casa Italias të cilat pjesa dërrmuese e tyre janë tharë. Ky është një tregues i qartë i mashtrimit që ka bërë kryebashkiaku i Tiranës por dhe një dëmi ekonomik që shkaktohet që nëse vërtetohet në çdo rrugë të kryeqytetit ku gjoja janë mbjellë pemët që thotë Lal Eri, dëmi mund të jetë më i madh.

3.jpg2.jpg4.jpg

Modifikuar më Tuesday, 15 May 2018 19:04
Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...