Rama mban peng dorëheqjen e Xhafës, zbulohet arsyeja

Hënë, 14 May 2018 21:56

Në media po flitet dorëheqja e Ministrit të Brendshëm Fatnmir Xhafaj, por kryeministri nuk pranon ta firmosë. Duket se ai po mban peng largimin e Xhafës pas publikimit të skandaleve me të vëllain dhe arsyeja mendohet të jetë vizita e Ramës në Francë. Rama ka konfirmuar se do të zhvillojë të martën takimin me presidentin francez Emanuel Macron.

Dhe nëse ai firmos dorëheqjen e Xhafës do të zhvillojë takimin nën petkun e një kryeministri që vartësi i tij ka pranuar të vërtetat e audio-përgjimit. Por ai nuk po e firmos dorëheqjen e Xhafës për të patur pretekstin përballë Macronit. Justifikimi është gati “Janë thejsht akuza politike”. Kështu firmosja e dorëheqjes pritet të bëhet pas takimit që Rama do të zhvillojë me presidentin Macron. /55news.al

Modifikuar më Tuesday, 15 May 2018 08:09
Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...