Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të premten që vjen, të bashkohen në protestën…
Nga Tritan Shehu:    Komisioni per “dizinformimin”- nje censure e re.Ta pranosh kete projekt te Rames eshte “t’i varesh ujkut…
Gjin Gjoni, kreu i degës së PD-së Lezhë, tha në ‘Task Force” në Syri Tv tha se vendimi që po…
Erion Veliaj ka reaguar sot lidhur me protestën e opozitës para Bashkisë së Tiranës. Veliaj u shfaq shumë i shqetësuar…
Ish-presidenti amerikan dhe kandidati që udhëheq sondazhet për zgjedhjet e nëntorit, Donald Trump, reagoi sërish për proceset gjyqësore që kanë…
Gjin Gjoni, kreu i degës së PD-së Lezhë, tha në ‘Task Force” në Syri Tv tha se vendimi që po…
Edi Rama nuk e lëshon investitoren strategjike Xhaçka Duket se Edi Rama nuk ka ndërmend ta lëshojë investitoren e tij…
Analisti Enton Abilekaj në një intervistë për Syri Tv u shpreh se në Bashkinë e Tiranës nuk mund të rrijë…
Ndërsa qytetarët e thirrur nga opozita protestonin para bashkisë së Tiranës duke kërkuar largimin e Erjon Veliajt, pas kapjes së…
 Afro dy orë ka zgjatur protesta para Bashkisë së Tiranës, ku qytetarë të zemëruar kërkuan me çdo kusht largimin e…
Në 33 vite pluralizëm, në Shqipëri kemi parë protesta paqësore dhe jo-paqësore kundër kryeministrave të vendit, por deri më sot…
Gjatë diskutimit në Parlament për marrëveshjen me BE-në, opozita ka kërkuar që i pranishëm në Kuvend të jetë ministri i…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...