Nga Sali Berisha/   Të dashur miq, Edi Rama, për të mbrojtur Batonin e tij, gënjeu sot paturpësisht se medemek…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha me anë të një video mesazhi, shprehet se mjerimi, shpopullimi, varfëria e Shqipërisë, kanë…
Belind Këlliçi denoncoi një tjetër aferë të Erion Veliajt me ish-vartësin e tij, Arben Maloku. Sipas Këlliçit, ish-kreu i njësisë…
Sekretari i Përgjithshëm i kryeministrisë, Engjëll Agaçi, u thirr sot në SPAK.   Në fjalën e tij për mediat ai…
Nga Fatos Lubonja     Shprehje “Nacionalizmi është streha e fundit e horrave” është e shumëcituar, por shpesh ka një…
Engjëll Agaçi është paraqitur mëngjesin e sotëm në Ambientet e Prokurorisë së Posaçme.   Ende nuk dihet arsyeja e thirrjes…
Koordinatori rajonal për Tiranën në PD, Klevis Balliu, denoncoi një tjetër skandal të Bashkisë së Tiranës dhe kryeministrit Edi Rama.…
Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi është paraqitur në SPAK.   Ai mbërriti në SPAK mëngjesin e…
Shpallet në kërkim ish-deputeti i PS-së, Arben Ndoka.   Ky i fundit është shpallur në kërkim pas megaoperacionit me urdhër të…
Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka deklaruar se katër vite pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, nuk…
Nga Gazment Bardhi.   Vëllai i madh i Olsit, Edi Rama, është i lumtur për rihapjen e dosjes “Xibraka”, po aq…
Nga Petrit Vasili:   Në 17 maj 2020 plot kater vjet më parë Agjencia evropiane për mbrojtjen e trashëgimisë “Europa…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...