20 shkurti shënon jo vetëm 33-vjetorin e rënies së bustit të diktatorit Enver Hoxha, por edhe protestën kombëtare të thirrur…
Që në nisjen e fjalës së tij në tubimin e mbrëmshëm, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha bëri thirrje për…
    Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Silvio Gonzato, i kërkon Kuvendit që të rihapë konsultimin publik…
Fjala e plotë e Kryetarit të PD, Sali Berisha, mbajtur mbrëmjen e së hënës, një ditë para protestës kombëtare të…
Gjatë fjalës në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë thirrje qytetarëve që në protestën e nesërme…
Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo, autor i një libri best-seller për Sorosin, ishte i ftuari i Armela Ferkos në…
Gazetari dhe autori i famshëm amerikan, Matt Palumbo, tha në intervistën për Armela Ferkon në SYRI TV, se interesi i…
Gazetari investigativ amerikan, Matt Palumbo, tha në intervistën për gazetaren Armela Ferko në SYRI TV, se Edi Rama është i…
Analisti Baton Haxhiu, i ftuar në ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV, komentoi ardhjen e Blinken në Shqipëri teksa e…
Edi Rama ka marrë masat në prag të protestës së paralajmëruar për t'u mbajtur ditën e nesërme para kryeministrisë nga…
Ministra e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu është thirrur sot në SPAK.   Mësohet se ajo ka qëndruar për më…
Partia Demokratike u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që me datën 20 shkurt të jenë në shesh në protestën…

Lajmet e fundit

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…

Partia Demokratike Dega 16:  Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Politikë

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës! Dega 16 fton qytetarët të reagojnë dhe të na bashkohen në protestën e 20 Shkurtit. Në takimet me qytetarë dhe bizneset e...